Regulamin

Poniżej przedstawiamy ogólne zasady programu i turnieju „BEST OF THE BEST – Turniej MMA”.

Osoby, które są chętne, aby wziąć udział w programie, prosimy o zapoznanie się z informacjami poniżej.

Każdy z uczestników etapu „Rekrutacja” będzie zapoznany ze szczegółowym regulaminem programu „BEST OF THE BEST – Turniej MMA” oraz zasadami walk w finałowym turnieju kończącym program.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z nami.

12 zawodników, różne style walki i jeden cel… zwycięstwo!

BEST OF THE BEST – Turniej MMA”, to program telewizyjny, w którym telewidzom zaprezentujemy 12 śmiałków (czterech zaproszonych zawodników przez organizatorów + ośmiu uczestników z wolnego naboru), którzy po zakończeniu emisji programów, zmierzą się ze sobą podczas jednodniowego turnieju rozgrywanego na zasadach MMA. Główną nagrodą będzie 50 000 zł oraz kontrakt z federacją MMA… Zwycięzca bierze wszystko!

„BEST OF THE BEST – Turniej MMA” to autorski program telewizyjny z elementami Reality Show. Jest to program rozrywkowy, o tematyce sportowej, w której widzowie będą mieć możliwość udziału w programie i decydowaniu o jego kształcie. W programie zaprezentuje się 12 zawodników, spośród których telewidzowie poprzez głosowanie zdecydują, którzy z nich zmierzą się w jednodniowym 8-osobowym turnieju finałowym. Każdy zawodnik rezerwowy, będzie mógł zastąpić jednego z 8 głównych zawodników na każdym etapie turnieju, gdyby ten nie mógł uczestniczyć w kolejnej turze walk.

Do programu może zgłosić się każdy, kto ma ukończone 18 lat w dniu zgłoszenia.

„BEST OF THE BEST – Turniej MMA” jest nawiązaniem do turniejów sportów walki, które zapoczątkowały powstanie, tak popularnego dziś MMA, a także nawiązaniem do najpopularniejszych filmów o sportach walki, choćby do takich hitów filmowych jak Krwawy Sport, The Quest czy Wejście Smoka.

 

Organizatorzy informują, że będą kontaktować się tylko z wybranymi osobami, które prześlą zgłoszenie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia lub odmowy rozpatrzenia wniosku bez podania przyczyny.

Program „BEST OF THE BEST – Turniej MMA” oraz finałow gala będą emitowane na antenie TVP SPORT.

Plan emisji:

 • Dziewięć epizodów programu emitowanych w cotygodniowych odcinkach,
 • Dodatkowe materiały niepublikowane na antenie telewizji, pojawią się w sieci oraz w serwisie internetowym TVP SPORT,
 • Regularne zapowiedzi telewizyjne kolejnych odcinków,
 • Wielka gala finałowa.

DLACZEGO TVP SPORT?

 • Lider oglądalność kanałów sportowych w Polsce,
 • TVP Sport to stacja polskiego kibica nadająca w jakości HD,
 • Zapewnia dostęp do ogromnej publiczności internetowej przez stałą i darmową możliwość oglądania programu w sieci,
 • Udział TVP Sport w rynku, w pierwszym półroczu 2019 roku wyniósł 1,23%, co dało pierwsze miejsce wśród kanałów sportowych w Polsce.
 • Grupę docelową TVP Sport stanowią mężczyźni w wieku 16-59, zainteresowani sportem,
 • 4,6 miliona wynosi zasięg miesięczny w grupie mężczyźni 16-59 lat,
 • 98,2% wynosi zasięg techniczny stacji.

Walki odbywają się w systemie 3 rundy po 3 minuty każda, a walka finałowa 3 rundy po 5 minut. Przerwy między rundami to 1 minuta. O werdykcie walki decyduje trzech sędziów, którzy punktują każdą rundę zaraz po jej zakończeniu. Po zakończeniu walki punktacja jest zliczana razem i po dodaniu punktów 3 sędziów punktujących 3 rundy ogłaszany jest zwycięzca pojedynku – zawodnik, który otrzymał większą ilość punktów. W razie wyniku remisowego ogłaszana jest 4. runda, która również trwa 3 minut (w walce finałowej 5 minut) i wynik rundy dogrywkowej decyduje o tym, który z zawodników wygrał pojedynek. Walka może zakończyć się również przed ustalonym czasem.

Możliwości zakończenia walki przed regulaminowym czasem walki:
– Nokaut (KO)
– Poddanie (fizyczne oraz werbalne)
– Nokaut techniczny (TKO) Przerwanie walki przez sędziego
– Poddanie zawodnika przez jego narożnik
– Zatrzymanie walki przez lekarza (zawsze po konsultacji z zawodnikiem i jego narożnikiem)

Przebieg walki oraz zabronione techniki i ciosy:
Walka może odbywać się w dwóch płaszczyznach (w stójce oraz w parterze). Zawodnicy mogą zadawać ciosy rękoma oraz nogami. Niedozwolone jest zadawanie ciosów łokciami powyżej ramion (w szyję i głowę) w stójce i w parterze, a kolanami w parterze. Pozycja w stójce to taka, gdy tułów zawodników nie dotyka podłogi klatki żadną jego stroną (plecy, brzuch, bok). Tym samym pozycja w parterze to taka, gdy przynajmniej jeden z zawodników dotyka podłogi klatki tułowiem (plecy, brzuch, bok) w takiej pozycji żaden z zawodników nie może zadawać ciosów łokciami i kolanami powyżej ramion przeciwnika. Dozwolone jest „obalanie” przeciwnika, czyli doprowadzanie do przewrócenia swojego oponenta, bądź wciągnięcia go do walki w parterze. Każdy sposób sprowadzenia walki do parteru jest dozwolony, pod warunkiem, że nie narusza on żadnego innego punktu regulaminu.

Zabronione uderzenie oraz techniki:

– Uderzenia głową,
– Uderzenia w oczy, oraz każdy inny atak na oczy,
– Uderzenia
w tył głowy (tylna część głowy znajdująca się za linią uszu),
– Uderzenia oraz wywieranie nacisku na kręgosłup,
– Kopnięcia w głowę, gdy przynajmniej jeden zawodnik znajduje się w parterze,
– Wkładanie
palców w uszy, oraz w nos,
– Uderzanie
w krtań i jej okolice,
– Atak
na krocze (miejsca intymne),
– Frontalne kopnięcia w kolano lub jego okolice,
– Atakowanie
stopą stóp przeciwnika, lub dłoni, gdy znajdują się na podłodze klatki,
– Dźwignie
na małe stawy (na przykład w palcach),
– Chwytanie się klatki (rekami lub nogami),
– Ciągnięcie za włosy,
– Przeciąganie
twarzy przeciwnika po podłodze oraz po siatce klatki,
– Zabronione
są ciosy otwartą dłonią skierowaną palcami w stronę oczu przeciwnika, oraz każda inna forma naruszenia oczu przeciwnika lub ich bezpieczeństwa,
– Zabronione jest również niesportowe zachowanie, na przykład plucie, używanie wulgaryzmów podczas walki itp.

Obowiązkiem sędziego ringowego jest dopilnowanie by walka odbywała się fair play zgodnie z regulaminem turnieju „BEST OF THE BEST – Turniej MMA”.

Sędzia ma za zadanie kontrolowanie przebiegu walki, a także obowiązek przerwania walki, gdy uważa, że zdrowie któregoś z zawodników może być w niebezpieczeństwie.

Sędzia również ma dbać o to, by walka odbywała się w dobrym tempie, tak by była widowiskowa dla kibiców, a zawodnicy nie mogli unikać walki. Sędzia ma obowiązek przenosić walkę z parteru do stójki, a także przerywać klincz, gdy walka jest zbyt statyczna i gdy zawodnicy znajdują się w klinczu lub w bezruchu przez około 15 sek. (lub dłużej).

Sędzia ma obowiązek wywierać nacisk na zawodników, którzy unikają walki oraz może ukarać ich odjęciem punktu, jeśli zawodnik robi to nagminnie i nie stosuje się do upomnień sędziego.

Zawodnicy zgłaszający się do programu „BEST OF THE BEST – Turniej MMA” w dniu, w którym będzie odbywało się pierwsze spotkanie z organizatorami nie mogą ważyć więcej niż ogłoszony limit wagowy danego sezonu programu.

Waga zawodników w trakcie trwania programu „BEST OF THE BEST – Turniej MMA” będzie sprawdzana dwukrotnie:
– 1 dzień przed galą (oficjalna ceremonia ważenia),
– rano w dzień gali (nie później niż 4 godziny przed galą).

Powyższy wymóg jest podyktowany troską organizatora o zdrowie zawodników, a także ogólnymi zasadami fair play. Jeśli którykolwiek z zawodników przekroczy dopuszczalny limit wagowy o więcej niż 200g, bezwarunkowo zostanie usunięty z turnieju i jest to możliwe na każdym jego etapie i zostanie zastąpiony zawodnikiem rezerwowym, który będzie spełniał wszystkie warunki, by móc wziąć udział w turnieju.

Uczestnikiem programu „BEST OF THE BEST – Turniej MMA” może być każda osoba, która w dniu zgłoszenia jest osobą pełnoletnią, czyli ukończyła 18 rok życia. Osoba wysyłająca zgłoszenie powinna najpierw zapoznać się z „Ogólnym Regulaminem Programu” i być pewnym, że spełnia ogólne zasady regulaminu programu „BEST OF THE BEST – Turniej MMA”, a co najważniejsze mieścić się w limicie wagowym danego sezonu.

Pierwsza grupa „castingowa” zostanie zaproszona na testy sprawnościowe. Z tych osób, po wstępnym okresie „rekrutacji” zostanie zakwalifikowanych do turnieju 12 zawodników (czterech zaproszonych zawodników przez organizatorów + ośmiu uczestników z wolnego naboru). Po przedstawieniu par zawodników publiczności, po ósmym odcinku, widzowie otrzymają możliwość oddania głosu na swoją ulubioną parę zawodników, którą chcieliby zobaczyć w turnieju finałowym. Po głosowaniu telewidzów 4 pary zostaną zakwalifikowanych do turnieju głównego oraz 2 pary do turnieju rezerwowego. Zawodnik rezerwowy, będzie mógł zastąpić jednego z 8 głównych zawodników na każdym etapie turnieju.

Zawodnik rezerwowy może zastąpić głównego zawodnika z następujących przyczyn:

– kontuzja / problemy zdrowotne
– wycofanie się / rezygnacja z turnieju,
– złamanie regulaminu,
– usuniecie z turnieju przez organizatorów.

 

Organizatorzy informują, że będą kontaktować się tylko z wybranymi osobami, które prześlą zgłoszenie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia lub odmowy rozpatrzenia wniosku bez podania przyczyny.

Nagroda główna programu „BEST OF THE BEST – Turniej MMA”, którą otrzyma zwycięzca finałowej gali, czyli całego programu, to 50 000 zł oraz możliwość podpisania zawodowego kontraktu z organizacją MMA.

Nagroda pieniężna (brutto) zostanie wypłacona zwycięzcy w formie transferu bankowego na konto bankowe wskazane przez zwycięzcę do 30 dni od daty walki finałowej. Przelew będzie dokonany tylko i wyłącznie na konto bankowe w Polsce. Zwycięzca będzie zobowiązany odprowadzić wszelkie podatki i uiścić inne opłaty wynikające z prawa skarbowego obowiązującego w Polsce.

Wyślij zgłoszenie!